muzeum

Od začátku měsíce července 2012 lze ve městě Jiříkově na adrese Tylova 1056/4, vedle historického domu č.p.8 navštívit místní muzeum - první svého druhu ve známé historii obce. Na malé ploše se zde můžete v obrazech a dokumentech seznámit se známou i neznámou historií města Jiříkova, i jeho bezprostředního okolí. Depozitář muzea obsahuje dokumenty vztahující se k obcím Lipová (Hainspach), Lobendava (Lobendau), Mikulášovice (Hainspach), Rumburk (Rumburg), Šluknov (Schluckenau), Varnsdorf (Warnsdorf), Velký Šenov (Großschönau in Böhmen), nebo Vilémov (Wölmsdorf). 

Co v muzeu můžete uvidět? Oddací, rodné a živnostenské listy, vysvědčení a diplomy, největší veřejnou sbírku pohledů a fotografií obce Jiříkova na českém území, portréty zdejších obyvatel z přelomu 19. a 20.století nejen na kabinetních fotografiích, obrazy, tisky a vyhlášky, ruční mandly, psací a šicí stroje, gramofony, pianino Harwardt, či harmonium Bongardt z počátku 20.století, kočárky, panenky, jízdní kolo z jiříkovské produkce a mnohem víc.

Slyšeli jste už o nejsevernejší lanovce Českého království? Říká Vám něco Filipovský zázrak? Viděli jste už na vlastní oči světem obdivovaného unikátního houpacího koně umožňujícího též pohyb vpřed? Ne? Potom vyražte k nám a přijďte to zjistit.

Muzeum je v roce 2018 plně v provozu. V případě zájmu nás lépe kontaktujte telefonicky na čísle 731 580 727. Vstupné dobrovolné.

Chcete tento neziskový jiříkovský podnik finančně podpořit? Můžete na muzejním účtu pod číslem 102 592 1345 / 6100 u Equa bank. Děkujeme.

Aktualizováno 01.04.2018

       

domů